Młoda Katedra Akordeonu

Młoda Katedra Akordeonu
WYKONAWCY

Izabela Długosz
Uczy się w klasie IV POSM II st. w Zespole Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie – klasa akordeonu mgr Łukasza Jaworskiego. Była uczestniczką kursów i warsztatów przeznaczonych dla młodych akordeonistów w Ostrawie, a także w Beskidzkich Warsztatach Akordeonowych. Brała udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach akordeonowych, na których zdobywała nagrody i wyróżnienia, m.in. II Międzynarodowy Konkurs Muzyki Akordeonowej w Bielsku-Białej – III nagroda; XXVI Konkurs Akordeonowy w Raciborzu – wyróżnienie; IV Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy – Fermata, Płock – wyróżnienie; XXII Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe Sanok 2024– II nagroda

Aleksander Skut
Jest uczniem klasy V/c.6 PSM I st. w Zespole Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie, gdzie gry na akordeonie uczy się w klasie mgr Łukasza Jaworskiego. Jest uczestnikiem i laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów akordeonowych, m.in. II Międzynarodowy Konkurs Muzyki Akordeonowej w Bielsku-Białej – wyróżnienie; V Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Solcu Kujawskim – III miejsce; XX Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe – III miejsce; IV Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy – Fermata, Płock – III miejsce; VI Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Solcu Kujawskim – I miejsce; XXII Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe Sanok 2024 – wyróżnienie, 27. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Przemyślu – wyróżnienie. Brał udział w kursach i warsztatch przeznaczonych dla młodych akordeonistów w Ostrawie, a także w Beskidzkich Warsztatach Akordeonowych.

Mateusz Neckar
Mateusz ma 14 lat i jest uczniem klasy drugiej II stopnia PSM im. Wandy Kossakowej w Sanoku, w klasie prof. Andrzeja Smolika. Mateusz jest laureatem licznych konkursów krajowych oraz zagranicznych, między innymi w Pradze, Litwie, Wiedniu, Grand Prix na Łotwie, a także konkursów w Polsce organizowanych przez CEA.
Gra on również w duecie ze skrzypcami, gdzie na ostatnim Festiwalu Muzyki Akordeonowej wspólnie zdobyli II nagrodę ; koncertuje w duecie, trio oraz kwartecie Akordeonowym.
Mateusz od dwóch lat jest stypendystom programu ,, Nie zagubić talentu”, przyznawanym przez Zarząd Województwa Podkarpackiego.

Jakub Pawlikowski
Jakub Pawlikowski urodził się 20 kwietnia 2010 roku w Toruniu. W 2017 roku rozpoczął naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu w klasie akordeonu dr Krzysztofa Lutrzykowskiego. Obecnie jest uczniem klasy VIII OSM I st.
Jakub uczestniczył w mistrzowskich warsztatach akordeonowych prowadzonych przez wybitnych pedagogów, takich jak prof. Elżbieta Rosińska, dr hab. Rafał Grząka, dr hab. Grzegorz Palus, dr hab. Paweł Zagańczyk oraz dr Maciej Frąckiewicz. Jego pasja i zaangażowanie w naukę gry na akordeonie zostały docenione licznymi nagrodami na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych:
- Międzynarodowy Konkurs „Online Music Competition” w Belgradzie (Serbia) – I nagroda, II nagroda
- IV Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Solcu Kujawskim – II nagroda
- V Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Solcu Kujawskim – II nagroda
- VI Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Solcu Kujawskim – II nagroda
- Festiwal Młodego Wirtuoza (Online) w Bydgoszczy – I nagroda
- XXIV Słupeckie Spotkania Muzyczne – Wyróżnienie
- XXV Słupeckie Spotkania Muzyczne – Tytuł Laureata
- XXVI Słupeckie Spotkania Muzyczne – Tytuł Laureata
- XXVIII Słupeckie Spotkania Muzyczne – Wyróżnienie
- X Festiwal Muzyki Akordeonowej „Harmonia Espressiva” im. prof. Jerzego Jurka w Sochaczewie (CEA) – Wyróżnienie
- IV Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy w Płocku – Wyróżnienie
- I Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy „Akordeonalia” w Pruszkowie – Wyróżnienie
- XVII Grudziądzki Konkurs Akordeonowy – II miejsce
- XVI Grudziądzki Konkurs Akordeonowy – II miejsce
- IV Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Suwałkach – Wyróżnienie
- XXII Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe w Sanoku (MKiDN; CEA) – Wyróżnienie
- Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Wiedniu – VI miejsce
Poza grą na akordeonie, Jakub aktywnie uprawia żeglarstwo. Od 2018 roku trenuje tę dyscyplinę, a jego wyniki w regatach zaowocowały powołaniem do Reprezentacji Kadry Narodowej w klasie ILCA4.

Jakub Pyrcak
Jakub Pyrcak, urodzony 4 sierpnia 2009 roku w Sanoku, jest utalentowanym akordeonistą, który swoją muzyczną edukację rozpoczął w 2017 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Wandy Kossakowej w Sanoku pod kierunkiem Grzegorza Bednarczyka. Obecnie kontynuuje naukę w klasie akordeonu Bartosza Głowackiego w tej samej szkole muzycznej II stopnia. Już od najmłodszych lat Jakub aktywnie uczestniczy w licznych konkursach i warsztatach akordeonowych, zdobywając uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Jego pierwsze sukcesy przypadły na rok szkolny 2017/2018, kiedy to zdobył II miejsce na IX Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Belgradzie, II miejsce na X Tarnobrzeskim Konkursie Akordeonowym oraz wyróżnienie na XX Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych w Sanoku. W tym samym roku triumfował, zdobywając I miejsce na XXVIII Lubelskim Przeglądzie Akordeonowym w Lublinie. W kolejnych latach jego osiągnięcia obejmowały m.in. III miejsce na II Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowym w Kielcach, II miejsce na X Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Belgradzie oraz I miejsce na XXIX Lubelskim Przeglądzie Akordeonowym. Jakub z powodzeniem uczestniczył w międzynarodowych konkursach, zdobywając najwyższe nagrody, takie jak I miejsce na 11th International Music Competition w Belgradzie (2020) oraz 12th World Open Music Competition w Belgradzie (2021). Jego dalsze sukcesy to m.in. III miejsce na XXI Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych w Sanoku w 2021 roku, II miejsce na XII Tarnobrzeskim Konkursie Akordeonowym w 2023 roku oraz II miejsce w International Music Competition „Talents of the World” (Polska, Ukraina).
Jakub regularnie uczestniczy w warsztatach mistrzowskich, które prowadzą wybitni pedagodzy, m.in. prof. Bogdan Dowlasz, prof. Elwira Śliwkiewicz-Cisak, dr hab. Grzegorz Palus, dr Alena Budzianková-Palus, dr hab. Piotr Chołołowicz i dr Jarosław Bester. Jakub Pyrcak nieustannie rozwija swoje umiejętności, z pasją doskonaląc grę na akordeonie. Jego sukcesy oraz zaangażowanie w muzykę zapowiadają dalsze osiągnięcia na krajowej i międzynarodowej scenie muzycznej.

Mikołaj Balcer
Ukończył z wyróżnieniem w roku 2024 Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I st. w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy, w klasie akordeonu mgr Małgorzaty Karczewskiej. Aktualnie uczy się w I klasie OSM II stopnia w PZSM w Bydgoszczy, w klasie akordeonu dra Krzysztofa Lutrzykowskiego oraz w klasie III PSM II stopnia, w klasie fortepianu mgr Katarzyny Żekońskiej. Mikołaj jest stypendystą programu Prymus Pomorza i Kujaw. Współtworzy Bydgoską Orkiestrę Akordeonową działającą przy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Brał udział w warsztatach akordeonowych w Lusławicach (2024), a także w kursach mistrzowskich pod kierunkiem prof. Jerzego Kaszuby oraz dr. hab. Rafała Grząki.
Jest laureatem takich konkursów akordeonowych jak:
2021r. World Open Online Music Competition Serbia – I. Miejsce
2021r. XXVI Słupeckie Spotkania Muzyczne – Laureat I. Miejsca
2021r. IV Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Solcu Kujawskim – III. Miejsce
2022r. Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy w Słupcy (CEA) – III. Miejsce
2022r. World Open Online Music Competition – Serbia – I. Miejsce
2022r. Mławski Festiwal Muzyki Akordeonowej (CEA) – Wyróżnienie
2022r. XXVII Słupeckie Spotkania Muzyczne – Wyróżnienie
2023r. V Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Solcu Kujawskim – Wyróżnienie
2023r. World Art Games – International Art Media Contest – Hiszpania – I. Miejsce
2023r. 14th World Open Music Competition – Serbia – I. Miejsce
2024r. VI Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Solcu Kujawskim – II. Miejsce
2024r. XXIX Słupeckie Spotkania Muzyczne – Grand Prix
2024r. 27. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Przemyślu – Wyróżnienie (4 miejsce)
Mikołaj interesuje się również kompozycją i aranżacją. Nagrał napisanego przez siebie Poloneza A-dur na fortepian w radiu PiK w 2024 r. oraz dokonał prawykonania tego utworu podczas Koncertu Młodych Wirtuozów w Domu Polskim w Bydgoszczy w 2023 r. Aktualnie pracuje nad kompozycją na orkiestrę symfoniczną na stulecie PZSM w Bydgoszczy. Mikołaj jest także Laureatem Konkursów Przedmiotowych z języka polskiego (2023), matematyki (2023), biologii (2023), fizyki (2024) i chemii (2024). W wolnych chwilach lubi grać na gitarze i malować.

Ignacy Frąckowiak
Urodził się 2 kwietnia 2014. Edukację w zakresie gry na akordeonie rozpoczął w 2021 roku w Zespole Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu pod kierunkiem dr Krzysztofa Lutrzykowskiego. Obecnie jest uczniem klasy IV Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st.Ignacy rozwija swoje umiejętności uczestnicząc w warsztatach prowadzonych przez wybitnych akordeonistów, takich jak prof. Elżbieta Rosińska, dr hab. Paweł Zagańczyk, dr hab. Rafał Grząka oraz dr hab. Grzegorz Palus.
W swym dorobku Ignacy ma osiągnięcia na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach akordeonowych:
– Wyróżnienie (4 miejsce) – na 27. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu (CEA) w 2024 r.
– II Miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Słupcy (CEA) w 2024 r.
– II Miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym „Akordeonalia” w Pruszkowie w 2024 r.
– II Nagroda w VI Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Solcu Kujawskim w 2024 r.
– Tytuł Laureata XXIX Słupeckich Spotkań Muzycznych w 2024 r.
– I Nagroda w V Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Solcu Kujawskim w 2023 r.
– Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym „Akordeonalia” w Pruszkowie w 2023 r.
– Tytuł Laureata XXVIII Słupeckich Spotkań Muzycznych w 2023 r.
– I Nagroda w IV Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Solcu Kujawskim w 2022 r.
– Tytuł Laureata XXVII Słupeckich Spotkań Muzycznych w 2022 r.
Poza muzyką Ignacy interesuje się grami planszowymi, kostkami Rubika i komiksami.

Jan Radczuk
Uczeń klasy III w VI Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy oraz uczeń klasy II PSM II st. w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy. W roku 2023 ukończył I st. szkoły muzycznej w cyklu czteroletnim w PZSM w Bydgoszczy z wyróżnieniem. Od początku swojej nauki w PZSM w Bydgoszczy uczy się w klasie akordeonu dr Krzysztofa Lutrzykowskiego. Brał udział w warsztatach akordeonowych z takimi pedagogami jak: prof. Elżbieta Rosińska, prof. Jerzy Kaszuba, dr hab. Rafał Grząka, dr hab. Paweł Zagańczyk,
Efektem pracy i zaangażowania Jana jest pokaźna lista osiągnięć na konkursach akordeonowych o randze międzynarodowej i ogólnopolskiej:
- III miejsce – XXVI Kaszubskie Spotkania Akordeonowe Kościerzyna 18.03.2021 III
- LAUREAT – IX Festiwal Muzyki Akordeonowej „Harmonia Espressiva” im. prof. Jerzego Jurka (CEA) 5.06.2021
- II miejsce – II Płocki Konkurs Akordeonowy (on-line) FERMATA 9-11.06 2021. gr. I
- II miejsce – Lubelski Konkurs Akordeonowy, Lublin 06 2021. kat. II
- Laureat – XXVI Słupeckie Spotkania Muzyczne 25-26 listopada 2021
- III nagroda – Mławski Festiwal Muzyki Akordeonowej 27-29.01. 2022 II (CEA)
- I miejsce – Kaszubskie Spotkania Akordeonowe Kościerzyna 23.03.2022 IV
- I nagroda – IV Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Solcu Kujawskim 3-4.06.2022 III
- I miejsce z wyróżnieniem – I Ogólnopolski Konkurs Muzyczny (edycja online) organizowanym w ramach Festiwalu Młodego Wirtuoza kat.C, Bydgoszcz, 24.06.2022
- Laureat – XXVII Słupeckie Spotkania Muzyczne 24-25 listopada 2022
- III miejsce – Ogólnopolski Konkurs „AKORDEONALIA” Pruszków 15.05.2023
- Wyróżnienie – V Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Solcu Kujawskim 17-18.05 2023
- II miejsce – X Festiwal Muzyki Akordeonowej „Harmonia Espressiva” im. prof. Jerzego Jurka (CEA) 6.06.2023
- Laureat – XXVIII Słupeckie Spotkania Muzyczne 23-24 listopada 2023
- III miejsce – IV Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy FERMATA Płock 30.11-1.12. 2023 – grupa III
- Wyróżnienie – Mławski Festiwal Muzyki Akordeonowej 29-31.01 2024 III (CEA)
- Wyróżnienie – XXII Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe „Sanok 2024” kat. IV (CEA) 24-27.04.2024
- II nagroda – VI Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Solcu Kujawskim 15-16.05 2024 kat. IV
- Wyróżnienie – XXIX Słupeckie Spotkania Muzyczne 28-29.11.2024
Karol Biela
W 2019 roku rozpoczął naukę gry na akordeonie w Szkole Muzycznej I stopnia w Dynowie, w klasie Pana mgr Kamila Łukasiewicza. Obecnie jest uczniem VI klasy i nadal rozwija swoje muzyczne umiejętności. W czasie swojej nauki brał udział w wielu prestiżowych konkursach, gdzie zdobywał nagrody oraz wyróżnienia.
Największe osiągnięcia Karola:
– 47 International Accordion Competition 2024; Pula w Chorwacji – I nagroda
– Mławski Festiwal Muzyki Akordeonowej; Mława 2024 – III nagroda
– XX Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe; Gorlice 2023 – III nagroda
– IV Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Solcu Kujawskim; Solec Kujawski 2022 – II nagroda
– 26. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Przemyślu; Przemyśl 2022 – II miejsce
– International Anniversary Festival 2021; Wielka Brytania – III nagroda
Dorota Sura
16-letnia akordeonistka Dorota Sura pochodzi z małej miejscowości Dubiecko w województwie Podkarpackim. Naukę gry na akordeonie rozpoczęła w wieku 8 lat w Szkole Muzycznej I stopnia w Dynowie pod kierunkiem dr Jerzego Kołodzieja oraz mgr Doroty Kołodziej.
W ostatniej klasie szkoły I stopnia była laureatką pierwszej nagrody w XII Tarnobrzeskim Konkursie Akordeonowym. W 2023 r. rozpoczęła naukę gry na akordeonie guzikowym w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu. Obecnie jest w IV klasie II stopnia pod kierunkiem mgra Kamila Łukasiewicza. Była laureatką drugiego miejsca w 47 Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w chorwackiej Puli.
Alan Chuchla
Alan Chuchla jest uczniem V klasy Szkoły Muzycznej I st. w Błażowej w klasie akordeonu Pana Kamila Łukasiewicza. Mimo młodego wieku (11 lat) jest laureatem 28 prestiżowych konkursów akordeonowych międzynarodowych i ogólnopolskich: Castelfidardo (Włochy), Tivat (Czarnogóra), Wilno (Litwa), Belgrad (Serbia), Havirov (Czechy), Pula (Chorwacja), Poprad (Słowacja) Przemyśl, Sanok, Mława, Słupca, Bielsko-Biała, Solec Kujawski, Wieliczka, Racibórz, Gorlice, Tarnobrzeg i Leżajsk. Warto dodać, że w VI Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Solcu Kujawskim otrzymał Grand Prix konkursu spośród 95 uczestników wszystkich kategorii wiekowych. Uzyskał maksymalną ilość punktów od wszystkich członków jury (25 pkt).
Na konkursie w Słupcy otrzymał dodatkową nagrodę za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego.
Alan uczestniczył w ogólnopolskich projektach:
- „Akademia Brzmień” – Przemyskie Warsztaty Mistrzowskie zakończone nagraniem płyty oraz świątecznym koncertem w Filharmonii Podkarpackiej,
- koncert z cyklu Młoda Katedra Akordeonu organizowanego przez katedrę akordeonu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Uczestniczył w warsztatach i seminariach akordeonowych prowadzonych przez:
- dr hab. Ewa Grabowska-Lis,
- dr hab. prof. UMFC w Warszawie Rafał Grząka,
- dr hab. Daniel Lis AM w Katowicach,
- mgr Dariusz Baszak ZPSM w Przemyślu.
Konkursy, w których brał udział:
- International Accordion Competition 2023 w Wilnie – I nagroda
- Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy 2022 w Słupcy – I miejsce
- Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy 2024 w Słupcy – I miejsce
- Ogólnopolski Konkurs Muzyczny I stopnia CEA „ Muzyczna Jesień” w Tarnowie – II nagroda
- Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy „Harmonika Fest” w Tivat – I nagroda
- XX Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe – I nagroda
- XXI Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe w Sanoku – III nagroda
- 47 Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Puli – I nagroda
- Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Havirov – I miejsce
- XI Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Popradzie – I miejsce
- XXII Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe w Sanoku – I nagroda
- XXVI Konkurs Akordeonowy – III edycja transgraniczna w Raciborzu – I miejsce
- XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Przemyślu – III miejsce
- 15 World Open Music Competition w Belgradzie – I miejsce
- IV Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Solcu Kujawskim – I nagroda
- V Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Solcu Kujawskim – I nagroda
- VI Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Solcu Kujawskim – Grand Prix
- Mławski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Mławie – II nagroda
- Międzynarodowy Konkurs Muzyki Akordeonowej w Bielsku Białej – I nagroda
- VII Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy Motion Music Festival w Wieliczce – I nagroda
- Premo Internazionale Citta Di Castelfidardo – VI classificato
- XI Tarnobrzeski Konkurs Akordeonowy – II miejsce
- X Ogólnopolski Konkurs Kultury Muzycznej w Leżajsku – I nagroda
Iga Szymborska
Iga Szymborska ma 17 lat. W 2013 roku rozpoczęła naukę w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Katowicach. Jej pierwszym nauczycielem gry na akordeonie był Pan Tomasz Janeczko. W 2019 roku kontynuowała naukę w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Od roku szkolnego (2021/2022) jej nauczycielem akordeonu jest prof. dr hab. Marek Andrysek.
Jest laureatką wielu konkursów akordeonowych i muzycznych. Do jej ostatnich osiągnięć należą:
I miejsce w VI Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Solcu Kujawskim (2024)
Wyróżnienie w XXI Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych „Sanok 2024”
Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym Centrum Edukacji Artystycznej w kategorii Akordeon (2024)
II miejsce w XXI Ogólnopolskim Konkursie Czytania Nut Głosem (2023)
II miejsce w IV Międzynarodowym Konkursie Instrumentalistów i Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia w Tymbarku (2023)
I miejsce w XIV Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju „Harmonia Zdrowia i Muzyki” (2023)
III miejsce w XX Gorlickich Konfrontacjach Akordeonowych (2023)
I miejsce w V Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Solcu Kujawskim (2023)
I miejsce w XXVI Konkursie Akordeonowym Uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia im. H. Malona – III edycji transgranicznej pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Raciborzu (2023)
Uczestniczyła w prawykonaniu „Rapsodii Śląskiej” w 2019 roku. Od października 2022 roku jest stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci w programie „Zdolni”. Od kilku lat otrzymuje nagrody Centrum Edukacji Artystycznej, a w 2024 roku otrzymała nagrodę Prezesa Rady Ministrów. Poza występami solowymi bardzo dużo serca wkłada w kameralistykę, wraz z kwintetem grającym tanga Astora Piazzolli występuje w siedzibie NOSPR w Katowicach. Oprócz muzyki bardzo lubi czytać książki oraz chodzić po górach.
Błażej Szewczyk
Uczeń IV klasy II stopnia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Wandy Kossakowej w Sanoku w klasie akordeonu pod kierunkiem mgra Tomasza Mazura. Do jego najważniejszych osiągnięć należą:
- XXII Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe Sanok 2024 – I nagroda
- Międzynarodowy Konkurs Muzyczny OPUS Kraków 2024 – wyróżnienie
- Międzynarodowy Lubelski Konkurs Akordeonowy – II nagroda
- International Music Competition Talents of the World Sanok-Odessa – I nagroda
- XV Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju – III nagroda
- XIX ART DUO Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Muzyczny w Wiedniu 2024 – II nagroda
Błażej uczestniczył w licznych warsztatach akordeonowych, podczas których miał okazję doskonalić swoje umiejętności pod kierunkiem wybitnych pedagogów, takich jak: prof. Bogdan Dowlasz, dr hab. Piotr Chołołowicz, dr hab. Grzegorz Palus, dr Alena Budzinakova-Palus, dr Jarosław Bester, prof. Elwira Śliwkiewicz-Cisak. Występował na wielu koncertach oraz brał udział w nagraniach telewizyjnych.
Mateusz Zajdel
Mateusz Zajdel, absolwent Szkoły Muzycznej I stopnia w Dydni, obecnie jest uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Wandy Kossakowej w Sanoku w klasie akordeonu prowadzonej przez Pana Tomasza Mazura. Do jego najważniejszych osiągnięć należą:
- XXII Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe Sanok – III nagroda
- XXI Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe Sanok – wyróżnienie
- X Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Popradzie – wyróżnienie
- X Festiwal Muzyki Akordeonowej „Harmonia Espressiva” im. prof. Jerzego Jurka w Sochaczewie (konkurs organizowany przez Centrum Edukacji Artystycznej) – tytuł Laureata
- XIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej „Harmonia Zdrowia i Muzyki” Solec-Zdrój – I nagroda
- Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „Opus” Kraków – III nagroda
Mateusz uczestniczył w licznych warsztatach akordeonowych, podczas których doskonalił swoje umiejętności pod kierunkiem wybitnych pedagogów, takich jak: prof. Bogdan Dowlasz, dr hab. Piotr Chołołowicz, dr hab. Grzegorz Palus, dr Alena Budzinakova-Palus, dr Jarosław Bester, prof. Elwira Śliwkiewicz-Cisak. Występował na wielu koncertach oraz brał udział w nagraniach telewizyjnych.