Młoda Katedra Akordeonu – Koncert

Młoda Katedra Akordeonu
WYKONAWCY
Dawid Siwiecki
Uczeń IV klasy akordeonu w Państwowej Szkole Muzycznej w Sanoku. Dawid ma już na swoim koncie wybitne osiągnięcia w konkursach, zarówno krajowych jak i zagranicznych. Znaczące sukcesy solowe odniósł w konkursach w: Lublinie, Kielcach, Gorlicach, Krakowie, Solcu Zdroju, Sochaczewie, Mławie i Sanoku. Ponadto Dawid zdobył 37 razy Grand Prix i I miejsca w międzynarodowych konkursach i festiwalach m.in. w: USA, Portugalii, Brazylii, Łotwie, Ukrainie, Argentynie, Grecji, Czechach, Włoszech, Hiszpanii, Kazachstanie, Litwie, Serbii, Niemczech i Australii. Szczególnym jego osiągnięciem było wygranie ogólnopolskich eliminacji do reprezentowania Polski w Budapeszcie i zwycięstwo w Programie „Wirtuozi V4+. Międzynarodowy Talent Show.” Jego wspaniałe występy wzbudziły zachwyt znakomitych międzynarodowych jurorów na czele ze sławnym Placido Domingo. Otrzymał także Stypendium „Młoda Polska” 2022, Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2021, kilkakrotnie Stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego „Nie zagubić talentu”, Nagrodę Miasta Sanoka w dziedzinie kultury 2021, Nagrodę Wójta Gminy Dydnia, Tytuł Osobowości roku Powiatu Brzozowskiego.
Dawid posiada już duże doświadczenie estradowe. M.in. koncertował na zamku Krumlov w Czechach, w Operze Kameralnej w Warszawie, w Krasnymstawie, w Radzyniu Podlaskim, w Arłamowie i na licznych koncertach lokalnych. Ostatnio, jako gość Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego wystąpił na koncercie w Bernie w Szwajcarii.
Filip Siwiecki
Ur.w 2005 roku, absolwent Szkoły Muzycznej w Dydni, obecnie uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku w klasie akordeonu prof. ośw. Andrzeja Smolika. Brał udział w 141 konkursach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Zdobył 14 razy Grand Prix, 71 razy pierwsze miejsce, 20 razy drugie, 12 razy trzecie i 24 wyróżnienia-solo i w duecie ,m.in. w Barcelonie, Mediolanie, Parmie, Pradze, Berlinie, Paryżu, Lizbonie, Wiedniu, Miami, Nur Sultan, Ostrawie, Popradzie, Belgradzie, Odessie, Mławie, Suwałkach, Słupcy, Sochaczewie, Sanoku, Gorlicach, Solcu Zdroju, Przemyślu, Trzcianie. Występował między innymi dla Premiera Mateusza Morawieckiego, Marszałek Sejmu Pani Elżbiety Witek, Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, posłów i senatorów…Otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ” Młoda Polska „, podwójny laureat Nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego i Wójta Gminy Dydnia, pięciokrotny stypendysta programu „Nie zagubić talentu” pod Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, tegoroczny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne osiągnięcia artystyczne.
Kacper Kosztyła
Swoją edukację muzyczną rozpoczął w 2013r. w Szkole Muzycznej I Stopnia w Dydni w klasie akordeonu Pana Krzysztofa Burego a ostatnią 6 klasę I st. u Pana Grzegorza Bednarczyka. Obecnie kontynuuje naukę w Szkole Muzycznej II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku w klasie IV pod kierunkiem prof. ośw. Andrzeja Smolika.
Już w 2014 roku w maju zdobył swoje pierwsze wyróżnienie na konkursie w Jarosławiu na IV Przeglądzie Szkół Muzycznych. Od tego czasu jest laureatem licznych konkursów międzynarodowych, ogólnokrajowych oraz makroregionalnych o czym świadczy zdobycie 112 dyplomów w prezentacjach solowych i w duecie (solo – 3 Grand Prix, 31 I miejsc, 13 II miejsc, 7 III miejsc i 11 wyróżnień, duet – 7 Grand Prix, 25 I miejsc, 5 II miejsc, 3 III miejsc i 7 wyróżnień).
W 2016 roku z inicjatywy Pana Krzysztofa Burego został założony duet akordeonowy w którym gra razem z o rok starszym Filipem Siwieckim.
Najważniejsze osiągniecia:
I miejsce solo i GRAN PRIX w duecie na XV Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym ART-DUO w Barcelona (Listopad 2019r.)
Laureat solo i Laureat w duecie na VIII Festiwalu Muzyki Akordeonowej „ Harmonia Espressiva ” w Sochaczewie ( Czerwiec 2019 ),
Laureat solo i GRAN PRIX w duecie na VII Festiwalu Muzyki Akordeonowej „ Harmonia Espressiva ” w Sochaczewie ( Maj 2018 ),
II Miejsce w duecie na 25 Jubileuszowym Międzynarodowmy Festiwalu Muzyki Akordeonowej, (Przemyśl 2018r.)
II miejsce solo i I miejsce w duecie na XXI Międzynorodowych Spotkaniach Akordeonowych „Sanok 2021”, Październik 2021
I miejsce solo i GRAND PRIX duecie na XV Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym ART-DUO w Pradze
I miejsce solo GRAND PRIX duecie na Międzynarodowym Festiwalu Uczniów Szkół Muzcznych w Sanoku
III miejsce na XIV Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym Online „VILNIUS 2021” Wilno
I nagroda w XVIII Gorlickich Konfrontacjach Akordeonowych (Kwiecień 2019r.)
Kacper mimo młodego wieku koncertował m.in. w Barcelonie, Pradze, Berlinie , Wiedniu, Ostrawie, Popradzie, Mławie, Suwałkach, Słupcy, Sochaczewie, Kluczborku, Sanoku, Oleśnicy, Gorlicach, Lublinie , Solcu Zdroju, Trzcianie, Przemyślu, Rzeszowie i w wielu innych miastach całej Polski
Występował miedzy innymi dla: Premiera Mateusza Morawieckiego, Marszałek Sejmu Elżbiety Witek, Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.
Dzięki tak wielu osiągnięciom został doceniony i otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „ Młoda Polska” na zakup akordeonu w 2021r. Na początku Listopada bieżącego roku po raz kolejny (piąty) został stypendystą programu „Nie zagubić talentu” pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego.
Ireneusz Gruszka
Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej l stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu, filia w Szalowej. Obecnie kontynuuje naukę gry na akordeonie w PSM ll stopnia w Nowym Sączu w klasie Anny Żelasko. Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in.
Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe w Sanoku, III nagroda,2016
Międzynarodowy konkurs akordeonowy w Solcu Kujawskim, II miejsce, 2017, 2018, I nagroda, 2019
Mławski Festiwal Muzyki Akordeonowej, III miejsce, 2018
Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Ostravie (Czechy), I miejsce,2019
Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe, II nagroda, 2019
Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Popradzie (Słowacja), wyróżnienie w roku 2019
Mateusz Tenerowicz
Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Gorlicach. Aktualnie uczeń klasy V w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach w klasie akordeonu mgra Aleksanda Cetnarowskiego. Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in.:
Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe w Sanoku – II miejsce, 2018
III Płocki Konkurs Akordeonowy – I miejsce, 2022
III Konkurs Akordeonowy Szkół Muzycznych I Stopnia – Trzciana 2018 – I miejsce, Grand Prix
Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe – wyróżnienie, 2017, 2019
Viktor Stocker
Viktor Stocker (*2009) gra na akordeonie od szóstego roku życia. Jest uczniem klasy akordeonu MgA. Markéty Laštovičkovej w Základní umělecké škole J. V. Stamice w Havlíčkově Brodě, a od tego roku współpracuje również z dr. Marcinem Jabłońskim z Konserwatorium Muzycznego im. L. Janáčka
w Ostrawie.
Jest zdobywcą prestiżowej nagrody Zlatý Oříšek przyznawanej najzdolniejszym dzieciom Republiki Czeskiej oraz laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów. Do jego największych osiągnięć konkursowych należą: I miejsca na międzynarodowych konkursach akordeonowych
w Pradze, Ostrawie, Wilnie, Londynie, Wiedniu oraz World Open Online Music Competition, Odin International Music Competition, Danubia Talents Budapest, Australian International Accordion Championships i Vivo International Music Competition New York oraz II miejsce na PIF Castelfidardo we Włoszech w 2021 roku. Największymi tegorocznymi osiągnięciami konkursowymi Viktora są:
II miejsce w kat.solowej oraz I miejsce w kat. kameralnej na Kleine Tage der Harmonika 2022
w Klingenthal,
Viktor prowadzi ożywioną działalność koncertową w wielu krajach Europy. Jako solista występował m.in. w Senacie Parlamentu Republiki Czeskiej oraz w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Współpracował z wybitnymi artystami, wśród których warto wyminić skrzypka Jaroslava Svěcené, wiolonczelistę Tomáša Jamníka oraz śpiewaczkę Dagmar Peckovou. Jako kameralista na stałe współpracuje z akordeonistą Martinem Kotem, w którym współtworzą zespół Duo Absoluto. W 2021 roku wystąpił w ramach prestiżowego Koncertu Nadziei, który był transmitowany przez Czeską Telewizję.
Oprócz gry na akordeonie Wiktor poświęca się również działalności kompozytorskiej. W 2022 otrzymał I miejsce za kompozycję na akordeon solo pt. „Vichřice“ oraz nagrodę specjalna za interpretację własnej kompozycji na niemieckim konkursie kompozytorskim Jugend Musiziert. Od września 2022 roku Viktor pobiera lekcji w Prywatnej Szkole Kompozycji w Dreźnie (Komponistenklasse Dresden).
Żaneta Siwonia
Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 7 lat w PSM I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu. Obecnie jest uczennicą kl. IV szkoły muzycznej II st. Od początku uczy się pod kierunkiem mgr Joanny Walke. Uczestniczyła w wielu konkursach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Najważniejsze osiągnięcia:
2016 r. – IV Konfrontacje Młodych Akordeonistów w Oławie – II miejsce
II Konkurs Instrumentów Dętych, Akordeonu i Perkusji w Trzcianie – wyróżnienie w kat. akordeon
XXIII Wojewódzki Konkurs Akordeonowy Uczniów Szkół Muzycznych I i II st. w Raciborzu – II miejsce
2017 r. – XXVII Lubelski Przegląd Akordeonowy Uczniów Szkół Muzycznych I i II st. – I miejsce
2018 r. – XX Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe w Sanoku – wyróżnienie
XXIV Konkurs Akordeonowy Uczniów Szkół Muzycznych I i II st. w Raciborzu (edycja transgraniczna) – I miejsce
XXVIII Lubelski Przegląd Akordeonowy Uczniów Szkół Muzycznych I i II st. – III miejsce
2019 r. – Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Ostrawie – II miejsce
XXIX Lubelski Przegląd Akordeonowy Uczniów Szkół Muzycznych I i II st. – II miejsce
Żaneta doskonali swoje umiejętności biorąc udział w warsztatach akordeonowych, ostatnio w Beskidzkich Warsztatach Akordeonowych (sierpień 2022 r.). Poza muzyką swój czas poświęca na jazdę konną i wolontariat w schronisku dla zwierząt.
Małgorzata Dyczewska
Uczennica V klasy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu. Od 8 roku życia kształci się pod kierunkiem mgr Lilianny Bochen.
Osiągnięcia:
– III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym Scandalli w Bielsku-Białej – listopad 2019r.;
– laureat IX Festiwalu Muzyki Akordeonowej „Harmonia Espressiva” im. prof. Jerzego Jurka – Sochaczew- czerwiec 2021r.;
– I miejsce w XXV Konkursie Akordeonowym Uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Henryka Malona II edycji transgranicznej – Racibórz – kwiecień 2021r.;
– III miejsce na XXI Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych „Sanok 2021”;
– wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Akordeonowej w Bielsku-Białej- kwiecień 2022r.;
– III miejsce w kategorii zespołów kameralnych na XXVI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu – grudzień 2022r.;
– II miejsce w kategorii solistycznej na XXVI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu – grudzień 2022r.
Jakub Pilarski
Uczeń VI klasy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu. Od 7 roku życia kształci się pod kierunkiem mgr Lilianny Bochen.
Osiągnięcia:
– II miejsce na XXIV Konkursie Akordeonowym Uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia – I edycji transgranicznej – Racibórz – listopad 2018r.;
– I miejsce w najmłodszej kategorii wiekowej na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Ostrawie – kwiecień 2019r.;
– II miejsce na XVIII Gorlickich Konfrontacjach Akordeonowych – kwiecień 2019r.;
– III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym Scandalli w Bielsku-Białej – listopad 2019r.;
– II miejsce na XXV Konkursie Akordeonowym Uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia II edycji transgranicznej – Racibórz – kwiecień 2021r.;
– laureat IX Festiwalu Muzyki Akordeonowej „Harmonia Espressiva” im. prof. Jerzego Jurka w Sochaczewie – czerwiec 2021r.;
– III miejsce w kategorii B zespołów kameralnych na XXVI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu – grudzień 2022r.
Duet Filip & Kacper
Filip Siwiecki, Kacper Kosztyła
Duet akordeonowy Filip&Kacper został założony w 2016 roku w Szkole Muzycznej I st. w Dydni z inicjatywy Pana Krzysztofa Burego. W skład duetu wchodzi Filip Siwiecki (17 lat) i Kacper Kosztyła (16 lat). W latach 2018/2019 duet był prowadzony przez pana Prof. oś Andrzeja Smolika i Pana Grzegorza Bednarczyka a obecnie duet prowadzi samodzielnie Pan Prof. oś Andrzej Smolik.
Duet w ciągu ostatnich lat zdobył łącznie 47 tytułów Laureatów oraz Wyróżnień w konkursach Międzynarodowych, Ogólnopolskich i Makroregionalnych w tym: 7 – Grand Prix, 25 – I miejsc, 5 – II miejsc, 3-III miejsca i 7 wyróżnień.
GRAND PRIX duecie na Międzynarodowym Festiwalu Uczniów Szkół Muzycznych w Sanoku oraz I miejsca w przesłuchaniach solowych (2020r.)
GRAN PRIX w duecie i przesłuchaniach Solowych na Międzynarodowy Konkurs Sztuk Instrumentalnych „GRAND MUSIC FESTIVAL” Astana, Kazachstan (maj 2021r.)
GRAN PRIX w duecie na XV Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym ART-DUO w Barcelona (Listopad 2019r.)
GRAN PRIX w duecie na 7 Festiwalu Muzyki Akordeonowej „ Harmonia Espressiva ” w Sochaczewie ( Maj 2018 ),
GRAND PRIX duecie na XV Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym ART-DUO w Pradze
Chłopcy mimo młodego wieku koncertowali m.in. w Barcelonie, Mediolanie, Parmie, Pradze, Berlinie , Wiedniu, Ostrawie, Popradzie, Mławie, Suwałkach, Słupcy, Sochaczewie, Kluczborku, Sanoku, Oleśnicy, Gorlicach, Lublinie , Solcu Zdroju, Trzcianie, Przemyślu i w wielu innych miastach całej Polski
Występowali miedzy innymi dla: Premiera Mateusza Morawieckiego, Marszałek Sejmu Elżbiety Witek, Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.
Dzięki tak wielu osiągnięciom zostali docenieni i otrzymali stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „ Młoda Polska” na zakup akordeonu, Filip w 2020r., Kacper w 2021r. Na początku Listopada bieżącego roku po raz kolejny zostali stypendystami programu „Nie zagubić talentu” pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego
Esso Duo
Radosław Garbiec – wiolonczela,
Tobiasz Zalewski – akordeon
Zespół powstał w 2021 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. W Gliwicach i od początku jest prowadzony przez dr Konrada Mertę. Duet był nagradzany na wielu konkursach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym takich jak: III miejsce w Lubelskim Konkursie Akordeonowym (kwiecień 2022),II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Łotwie (maj 2022),I miejsce w X Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowym Zespołów Kameralnych w Stalowej Woli (czerwiec 2022), I miejsce w konkursie zespołów kameralnych w ramach Międzynarodowych Dni Akordeonu w Pradze (październik 2022).
Tobiasz Zalewski – urodził się w 2003 roku w Gliwicach. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat, ukończył szkołę muzyczną I st., a obecnie kontynuuje naukę u mgr Andrzeja Zaczkowskiego. Podczas nauki w I stopniu wielokrotnie uczestniczył w Konkursie Akordeonowym w Raciborzu. Zakwalifikował się również na ogólnopolski etap w przesłuchaniach CEA. Obecnie jest studentem Politechniki Śląskiej na kierunku Informatyka.
Radosław Garbiec – urodził się w 2004 roku. Jest uczniem klasy dyplomowej Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach oraz klasy maturalnej w I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach. Edukacje muzyczną rozpoczął mając 5 lat, jako uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Gliwicach w klasie wiolonczeli pani mgr Heleny Spyth. Od najmłodszych lat szkolnych uczestniczył w różnych wydarzeniach artystycznych i muzycznych oraz z sukcesami brał udział w konkursach wiolonczelowych i zespołowych. Występował jako wiolonczelista w szkolnym zespole „Sikorki” działającym przy SP nr 41 w Gliwicach – do której uczęszczał – uświetniając liczne uroczystości szkolne i pozaszkolne oraz zdobywając czołowe miejsca na konkursach regionalnych i ogólnopolskich. Jako licealista angażuje się muzycznie np. na koncertach charytatywnych zbierających środki na domy dziecka i walczącą Ukrainę, czy też grając np. na wernisażach artystycznych, rozdaniu nagród w plebiscycie „Gliwicjusz” czy uczestnicząc w gliwickim wydarzeniu kulturalnym ArtNoc. W 2022 wystąpił w ramach XI Śląskiego Festiwalu Bachowskiego zorganizowanego przez Koło Naukowe Organistów działające przy Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Grał również na Estradach Studenckich w Akademii Muzycznej w Katowicach wykonując partie solowe z towarzyszeniem organów i fortepianu. Wystąpił jako solista z Gliwicką Orkiestrą Kameralną w koncercie „Estrada Młodych” a w 2021 i 2022 grał z orkiestrą wiolonczelową na scenie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Obecnie kształci się w klasie wiolonczeli mgr Marcina Kusza. Gra także w duo z akordeonem, pod kierunkiem dr Konrada Merty, z którym w 2022 roku, zdobył nagrody na konkursach ogólnopolskich (Stalowa Wola, Lublin) i międzynarodowych ( Łotwa). Swoje umiejętności muzyczne doskonalił na kursach i warsztatach mistrzowskich pod kierunkiem: dr hab. Natalii Kurzac-Kotuli, prof. zw Kazimierza Michalika, dr Adama Krzeszowca, dr Tomasza Darocha, dr Wojciecha Fudali, prof. Roberto Traininiego, Jeleny Očić. Radek jest czterokrotnym Stypendystą Prezydenta Miasta Gliwice za Osiągnięcia Artystyczne. W kręgu jego zainteresowań muzycznych są utwory z okresu impresjonizmu i muzyka XX wieku.
Duet akordeonowy
Żaneta Siwonia, Malwina Zbień
Duet tworzą uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu. Zespół pracuje pod kierunkiem mgr Joanny Walke.
Najważniejsze osiągnięcia:
X Ogólnopolski Festiwal Akordeonowych Zespołów Kameralnych – Stalowa Wola 2022 – II miejsce w kat. C
III Międzyszkolne Konfrontacje Zespołów Kameralnych – Ruda Śląska 2022 – II miejsce w kat. zespołów PSM II st.
Międzynarodowy Konkurs Muzyki Akordeonowej – Bielsko-Biała 2022 – III miejsce w kat. zespołów kameralnych II st.
Duet akordeonowy
Małgorzata Dyczewska, Jakub Pilarski
Duet tworzą uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu. Zespół pracuje pod kierunkiem mgr Liliany Bochen.
Laureaci I nagród na Ogólnopolskich Konkursach Akordeonowych:
Sochaczew – czerwiec 2021
Stalowa Wola – kwiecień 2022
Bielsko-Biała – kwiecień 2022
26. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Przemyślu – III miejsce w kategorii zespołów kameralnych do lat 18.
AkoSaxdeon Duo
Agnieszka Marmol – saksofon
Bartłomiej Sowa – akordeon
Duet tworzą uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie. Zespół prowadzony jest przez mgra Pawła Kusiona.
Agnieszka Marmol – Naukę gry na saksofonie rozpoczęła w wieku 12 lat w klasie saksofonu mgr Joanny Wróblewskiej. Od 2017 roku kontynuuje swoją edukacje muzyczną w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie w klasie mgr Joanny Dołęgi. Uczestniczyła w licznych warsztatach, festiwalach, projektach saksofonowych oraz konkursach w Polsce jak i za granicą. Brała udział w licznych lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych saksofonistów z całego świata. Agnieszka ma na swoim koncie m.in. światowe prawykonanie „IMITATION TO DMITRI SHOSTAKOVICH FOR 12 SAXOPHONES – Vlodymyr Runchak„. Regularnie występuje wraz z IMPRESSION SAXOPHONE ENSEMBLE pod batutą Dariusza Samóla. Do najważniejszych osiągnięć konkursowych należą m.in.: I nagroda w konkursie „ XII CONCORSO MUSICALE CITTA DI FILADELFIA„ we Włoszech, wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Saksofonowych we Wrocławiu w ramach Europejskiego Forum Saksofonowego
Bartłomiej Sowa – Naukę gry na akordeonie rozpoczął w wieku 13 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Domosławicach w kasie mgr Marcina Szewczyka. Od 2017 roku kontynuuje swoją edukacje muzyczną w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie w klasie mgra Pawła Kusiona. Jest laureatem konkursów akordeonowych w Gorlicach, Sanoku, Mławie, Solcu Zdroju i Trzcianie, Bielsku Białej. Jest stypendystą fundacji „SapereAuso”.