Piotr Chołołowicz

Absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego w klasie akordeonu prof. J.Pichury. W latach 1998-2002 kontynuował naukę na studiach podyplomowych w Konserwatorium Wiedeńskim w klasie prof. G.Winklbauer-Zourek.

Laureat krajowych i międzynarodowych konkursów akordeonowych: 1997 Szwajcaria/Reinach - III miejsce, 1998 Bułgaria/Assenovgrad - II miejsce w kateg. zespołów kameralnych, IV miejsce w kategorii solistów, 1998 Przemyśl - I miejsce w kateg. zespołów kameralnych, 2000 Austria/Fürstenfeld - I miejsce w kateg, zespołów kameralnych. Jako solista oraz członek Śląskiego Kwintetu Akordeonowego i trio Ars Harmonica koncertował w Austrii, Bułgarii, Holandii, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Portugalii, na Litwie, Łotwie i Węgrzech. Koncertował z Toruńską Orkiestrą Kameralną, Płocką i Częstochowską OrkiestrąSymfoniczną oraz Śląską Orkiestrą Kameralną. Dokonał nagrań dla potrzeb Polskiego Radia i Telewizji. Od roku 2003 pracuje na stanowisku asystenta w Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego w Katowicach.

Wydawnictwa: Współredagowanie i artykuły autorskie do kwartalnika "Akordeomania" wydawanego przez Katedrę Akordeonu A.M. w Katowicach

Dyskografia:

kontakt:
tel: 609 804001
e-mail: piotr_ch@autograf.pl