wstecz

 

1. nazwisko i imię:

KOZŁOWSKI JERZY

2. rok ukończenia studiów:

1988 r. w klasie akordeonu prof. Joachima Pichury

3. miejsce zatrudnienia:

 Zespół Szkół Muzycznych im. I. Paderewskiego w Białymstoku (od 1988 roku do chwili obecnej)

4. sukcesy  artystyczne w trakcie studiow:

4a sukcesy artystyczne po ukończeniu studiów:

- III nagroda na Międzynarodowym Konkursie akordeonowym w Assenovgrad (Bułgaria, 1998 r.)
- Dyplom wyróżnienia Rektora WSP w Częstochowie za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej w roku akademickim 1998/99
- Nagroda Rektora WSP w Częstochowie za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej w roku akademickim 1999/2000

5. sukcesy pedagogiczne

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

1. Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Castelfidardo (Italia)

Maciej Frąckiewicz (uczeń OSM II st.) – IV miejsce (2002), udział w Finale - VII miejsce (2003), udział w Finale - V miejsce (2005);
Paweł Leszczyński (uczeń Liceum Muzycznego) – laureat III miejsca (2003);
Andrzej Grzybowski (OSM II st.) - IX miejsce (2007), VIII miejsce (2008);
Rafał Gontarski (OSM II st.) – VI miejsce (2007), VIII miejsce (2008);
Patryk Sztabiński (PSM II st.) - udział w Finale - VII miejsce (2008), udział w Finale – VI miejsce (2009);

Trio akordeonowe w składzie:
Rafał Gontarski, Andrzej Grzybowski, Patryk Sztabiński (opieka merytoryczna i artystyczna Jerzy Kozłowski) w kategorii kameralnej – laureaci I miejsca (2008);

2. Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Popradzie (Słowacja)

Maciej Frąckiewicz (OSM II st.) – laureat I miejsca i Grand Prix (2003);

3. Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Klingenthal (Niemcy)

Maciej Frąckiewicz (OSM II st.) – laureat III miejsca (2005), IV miejsce (2006);

4. VIII Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Wilnie (IV, 2009)

Kacper Stalewski (OSM II st.) – laureat II miejsca (2009);

5. Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe w Sanoku

Duet w składzie: Karina Zalewska (akordeon, uczennica LM), Agnieszka Perkowska (flet, uczennica LM) w kategorii kameralnej – laureatki I miejsca - Grand Prix i „Rydwan Apollina” (1996);

Kamil Werpachowski (PSM I st.) – laureat III miejsca (1996);
Paweł Leszczyński (LM) – IV miejsce (2002);
Maciej Frąckiewicz (OSM II st.) – laureat II miejsca (2004);
Patryk Sztabiński (PSM II st.) – laureat I miejsca (2010)
Rafał Gontarski (OSM II st.) – laureat II miejsca (2010)
Krystian Saciłowski – (PSM II st.) – laureat III miejsca (2010)
Trio akordeonowe (ZSM - opieka artystyczna Jerzy Kozłowski) – laureaci I miejsca (2010) 

6. Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy
im. A. Krzanowskiego w Czechowicach – Dziedzicach

Maciej Frąckiewicz (OSM II st.) – V miejsce – wyróżnienie (2006);

7. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej
w Przemyślu

Paweł Leszczyński (LM) – IV miejsce – wyróżnienie (2000), laureat III miejsca (2003);
Maciej Frąckiewicz (OSM II st.) – dwukrotny laureat I miejsca (2003 i 2004),
laureat II miejsca (2006);
Rafał Gontarski (OSM II st.) – laureat. I miejsca (2007);
Tomasz Ostaszewski (OSM II st.) – laureat. II miejsca (2007);
Andrzej Grzybowski (OSM II st.) – laureat. III miejsca (2007)
Patryk Sztabiński (PSM II st.) – laureat I miejsca (2009);
Rafał Gontarski (OSM II st.) – laureat III miejsca (2009);
Kacper Stalewski (OSM II st.) – laureat III miejsca (2009);
Krystian Saciłowski (PSM II st.) – wyróżnienie – VI miejsce (2009); 

II. OGÓLNOPOLSKIE KONKURSY, FESTIWALE

1. Ogólnopolskie Spotkania Akordeonowe w Sanoku

Rafał Grabowski (LM) – IV miejsce - wyróżnienie (1993);
Kamil Werpachowski (PSM I st.) – IV miejsce - wyróżnienie (1995);

2. Festiwal Muzyki Akordeonowej w Przemyślu

Rafał Grabowski (LM) – IV miejsce - wyróżnienie (1996);

3. Mławski Festiwal Muzyki Akordeonowej „Od solisty do Orkiestry”

Rafał Grabowski (LM) -wyróżnienie (1995);
Maciej Frąckiewicz (OSM II st.) - wyróżnienie (2003 i 2005), laureat III miejsca (2006);
Tomasz Ostaszewski (OSM II st.) - laureat I miejsca (2008);

4. Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy Muzyki Rozrywkowej i Popularnej w Giżycku

Maciej Frąckiewicz (OSM II st.) – laureat I miejsca (2005);

5. Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy w Chełmie

Rafał Grabowski (LM) - IV miejsce – wyróżnienie (1996);

Duet w składzie:
Karina Zalewska (akordeon, uczennica LM) i Agnieszka Perkowska (flet, uczennica LM) w kategorii kameralnej zajął IV miejsce - wyróżnienie (1998);
Paweł Leszczyński (LM) – IV miejsce - wyróżnienie (2000), laureat I miejsca (2001);
Maciej Frąckiewicz (OSM II st.) laureat II miejsca (2002), laureat III miejsca (2003);

Duet w składzie:
Maciej Frąckiewicz (akordeon, uczeń OSM II st.) i Bartosz Mrugacz (gitara, uczeń PSM II st.) w kategorii kameralnej laureaci III miejsca (2004);

Maciej Frąckiewicz (OSM II st.) - laureat I miejsca (2006);
Damian Boreczko (OSM II st.) - laureat II miejsca (2006);
Andrzej Grzybowski (OSM II st.) - laureat III miejsca (2006), laureat II miejsca(2008);
Tomasz Ostaszewski (OSM II st.) - laureat I miejsca (2008);
Patryk Sztabiński (PSM II st.) - laureat I miejsca (2008);
Rafał Gontarski (OSM II st.) - laureat II miejsca (2008);
Kacper Stalewski (OSM II st.) dwukrotny laureat III miejsca (2008, 2009); 

III. OGÓLNOPOLSKIE PRZESŁUCHANIA UCZNIÓW KLAS AKORDEONU SZKÓŁ MUZYCZNYCH
II stopnia
organizowane przez
CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ
w Warszawie
1. Ogólnopolskie Przesłuchania Uczniów Klas Akordeonu Szkół Muzycznych II stopnia w Gdańsku (2004)

Maciej Frąckiewicz (OSM II st.) - laureat I miejsca,
Paweł Leszczyński (LM) - laureat I miejsca 

2. Ogólnopolskie Przesłuchania Uczniów Klas Akordeonu Szkół Muzycznych II stopnia w Lublinie (2008)

Andrzej Grzybowski (OSM II st.) - laureat III miejsca

3. Ogólnopolskie Przesłuchania Uczniów Klas Akordeonu Szkół Muzycznych II stopnia w Warszawie (2010)

Rafał Gontarski (OSM II st.) – laureat I miejsca
Patryk Sztabiński PSM II st) – laureat III miejsca

W sumie w latach 1993 - 2010 uczniowie wystąpili 102 razy w 62 konkursach i festiwalach o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim, makroregionalnym oraz w przesłuchaniach organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej, w których otrzymali łącznie 89 nagród.

7. ew. awanse zawodowe

Uzyskanie awansu na stopień nauczyciela dyplomowanego (2003)

8  ewentualne funkcje w szkolnictwie i poza nim:

- kierownik sekcji akordeonu ZSM im I. Paderewskiego w Białymstoku (od 1991 do chwili obecnej),

- wicedyrektor ZSM im I. Paderewskiego  w Białymstoku (od 1996 do chwili obecnej)

- W latach 1995 - 1998 konsultant metodyczny Centrum Edukacji Artystycznej (CEA) w Warszawie;

- Od 2001 roku ekspert Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu ds. awansu zawodowego nauczycieli;

- Juror w przesłuchaniach klas akordeonu organizowanych przez CEA oraz w akordeonowych konkursach makroregionalnych i ogólnopolskich.